18 ARALIK ULUSLARARASI GÖÇMENLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinliklerle kutlandı.

18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinliklerle kutlandı.

Ankara ATO Kongre Salonunda gerçekleştirilen etkinlikte, resepsiyon ve ebru sanatı gösterisi düzenlendi. Resepsiyona İçisleri Bakan Yardımcısı Sayın Sebahattin Öztürk’ün yanı sıra çeşitli kamu kurumlarının üst düzey yöneticileri, Türkiye’nin çeşitli illerinden valiler, vali yardımcıları ve “düzenli göçmen, şartlı mülteci ve sıgınmacı” konumundaki her yaş grubundan göçmenler ile göç ve göçmenlikle ilgili ulusal, uluslararası resmi kuruluşların ve sivil toplum kuruluslarının temsilcileri katıldı.

İçişleri Bakan Yardımcısı Sayın Sebahattin Öztürk ve Göç İdaresi Genel Müdürü Sayın Atilla Toros’un konuşmalarının ardından “Her Göç Bir Hikayedir” konulu ebru gösterisinin sunumu yapıldı. Sunumun ardından Türkiye genelinde çeşitli il valilik, ilçe kaymakamlıklarını ve çeşitli üniversiteleri temsilen kurulan stantlarda gerçekleştirilen göçmenlerle tanışma etkinliği sırasında,standımızı temsilen İl Göç Uzman Yardımcıları Elif Merve Bilbay ve İzzet Öztekin hazır bulundu.Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Sayın Salih Bıçak,Kayseri Vali Yardımcısı Sayın Mehmet Aktaş,İl Göç idaresi Geri Gönderme Merkezi Müdür Vekili Sayın Osman Yurdakul ve beraberindekiler Kayseri Valiliğine ait standı ziyaret etti.

Göçmenlerin yaşamları ve sorunları konusunda bir farkındalık oluşturma amacıyla uluslararası düzeyde çeşitli etkinliklere sahne olan bu özel gün, Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce resmi olarak üçüncü kez kutlandı.
 
Kayıt: 23.12.2015
Güncelleme:31.12.2015
Paylaş


WS05