ERCİYES ÜNİVERSİTESİNDE "ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER BİLGİLENDİRME PANELİ" DÜZENLENDİ

Kayseri İl Göç İdaresi Müdürlüğü, Erciyes Üniversitesi (ERÜ), Türk Kızılayı Toplum Merkezi Tarafından “Uluslararası Öğrenciler Bilgilendirme Paneli” Düzenlendi.

      20.12.2018 tarihinde Kayseri İl Göç İdaresi Müdürlüğü, Erciyes Üniversitesi (ERÜ), Türk Kızılayı Toplum Merkezi tarafından “Uluslararası Öğrenciler Bilgilendirme Paneli” düzenlendi. 

     Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesi’nde düzenlenen panele, İl Müdürümüz Sayın Ömer TAŞÇI, Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Recai KILIÇ, Türk Kızılayı Toplum Merkezi Yöneticisi Sayın Ali ORHAN ile çok sayıda yabancı uyruklu öğrenci katıldı.

    İl  Müdürümüz Sayın Ömer TAŞÇI, Göç İdaresi’nin yaptığı iş ve işlemler hakkında bilgi verdi, bu kapsamda yapılan faaliyetleri anlattı. “Göç idaresi olarak tüm yabancı öğrencilerimize, sığınmacılarımıza ve ülkemizden ikamet eden diğer tüm yabancılarımıza samimi duygularımızla kapılarımızı açtığımızı ve hizmet etmeye çalıştığımızı belirtti.

   İl  Müdürlüğümüz Çalışma Grup Başkanlarından Sayın Eyüp YAŞAR “Geçici Koruma Mevzuatı”, Sayın Ömer GÜVEN “Uluslararası Koruma Mevzuatı” ve İl Göç  Uzman Yardımcısı Sayın Muhammed Said Doğru “İkamet İzni Mevzuatı” hakkında bilgiler verdi.

Kayıt: 21.12.2018
Güncelleme:21.12.2018
Paylaş


WS05